وبلاگ شرکت پارس گرین

ارسال پیامک، ارسال پیام صوتی، وب سرویس پیامک، وب سرویس صوتی

وبلاگ شرکت پارس گرین

ارسال پیامک، ارسال پیام صوتی، وب سرویس پیامک، وب سرویس صوتی

معرفی دستگاه کالر آی دی:

کالر آی دی دستگاهی است که از یک طرف به چند خط تلفن و از طرف دیگر توسط کابل سریال یا USB به کامپیوتر متصل می شود و چنانچه از بیرون تماسی با یکی از خطوط برقرار شود ، شماره تماس گیرنده را به کامپیوتر ارسال می نماید و نرم افزارهای مختلف می توانند از این شماره استفاده نموده و کارهای مربوطه را انجام دهند .
فرق این سیستم ها با کالر آی دی های ارزان قیمت معمولی این است که در کالر آی دی های معمولی فقط شماره نمایش داده می شود و قابل ارسال به کامپیوتر یا سیستم های دیگر جهت پردازش نمی باشد ولی در این سیستم ها شماره به صورت دیتا ارسال شده و برنامه نویس کامپیوتر می تواند از آن استفاده نماید .

کاربرد دستگاه های کالر آی دی:

چند نمونه از کاربرد دستگاه های کالر آی دی در زیر آمده است :
1-    در یک نرم افزار دفترچه تلفن می توان به محض دریافت تماس و قبل از برداشتن گوشی ، مشخصات تماس گیرنده شامل نام ، تلفنها ، آدرس و سایر مشخصات ثبت شده برای وی را مشاهده نمود .
2-    در یک نرم افزار رستوران با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به دریافت کارت اشتراک و به خاطر سپاری کد اشتراک توسط مشتری نیست ، زیرا هر زمان مشتری تماس بگیرد از روی شماره تلفن شناسایی شده و می توان برای وی سفارشی ثبت نمود .
3-    در یک نرم افزار آژانس ( تاکسی تلفنی ) نیز مشتریان نیاز به دریافت کارت اشتراک نداشته و به محض تماس شناسایی شده و نیازی به پرسیدن آدرس آنها توسط اپراتور نمی باشد ، ضمنا اگر یک مشتری چندین آدرس داشته باشد از جمله محل کار ، منزل و غیره ، توسط همین سیستم می توان از روی تلفن محل آدرس وی را شناسایی نمود .
4-    بعضی از دستگاه های کالر آی دی قابلیت شناسایی شماره های گرفته شده توسط خود شما یا تماس گیرنده ، پس از برقراری تماس را نیز دارند که از این امکان می توان جهت نوشتن نرم افزارهای تلفن گویا مثل تلفن بانک ها و ... استفاده نمود .
5-    در بعضی از مدل ها امکان ضبط مکالمات روی کامپیوتر یا روی کارت حافظه دستگاه نیز وجود دارد که این امکان چه برای برنامه نویسان و چه برای مشتریان معمولی بسیار مفید خواهد بود .
6-    با توجه به امکانات دستگاه های کالر آی دی می توان موارد بسیاری را برای آنها متصور شد که برنامه نویس می تواند آنها را پیاده سازی نماید ، مثلا تصور نمایید مشتری رستوران با شما تماس می گیرد و شما قبل از اینکه او حرفی بزند به وی می گویید " سلام آقای محمدی ، همون چلوکباب مخصوص با دلستر آناناس را می خواهید ؟"
به نظر شما وی در آن لحظه چه احساسی خواهد داشت ؟!!